Ženšen fermentovaný Vitalvibe, 30 kapslí

Neohodnoceno

Ženšen pravý neboli všehoj ženšenový (Panax ginseng), nazývaný též jako korejský ženšen, se řadí mezi nejvýznamnější asijské léčivé byliny. Tradiční čínská medicína využívá ženšen po tisíce let jako účinné tonikum, které posiluje celý organismus a má regenerační účinky. Kořen této byliny totiž obsahuje více než 70 druhů účinných látek zvaných saponiny (ginsenosidy).

499 Kč 17 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
27.3.2023
Kód: 1714
Ženšen fermentovaný Vitalvibe, 30 kapslí
Neohodnoceno
Až 10 % slevy
Až 10 % slevy
pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
k objednávce za 1500 Kč
EKO balení
EKO balení
vašich zásilek
Více než 15 000
výdejních míst v ČR

Detailní popis produktu

Načerpejte sílu, zdraví a dlouhověkost z pravého přírodního životabudiče! Ženšen je tradiční oblíbená posila pro celkovou fyzickou vitalitu i duševní pohodu. Patří totiž mezi nejvýznamnější adaptogenní byliny. Lidé si ho berou na pomoc proti stresu, pro celkové posílení organismu a podporu obranyschopnosti. Možná jste už také o ženšenu slyšeli v kontextu podpory sexuálního zdraví. 

Rozhodně však stojí za to vsadit na kvalitu. Náš korejský ženšen je díky mimořádnému obsahu účinných látek jedním nejslibnějších druhů. Ženšen v unikátní fermentované podobě má maximální možnou biologickou dostupnost a je mnohem lépe stravitelný.

Ženšen pravý neboli všehoj ženšenový (Panax ginseng), nazývaný též jako korejský ženšen, se řadí mezi nejvýznamnější asijské léčivé byliny. Tradiční čínská medicína využívá ženšen po tisíce let jako účinné tonikum, které posiluje celý organismus a má regenerační účinky. Říká se, že v pradávné historii byly doby, kdy jeho cena převyšovala cenu zlata!

Kořen této byliny totiž obsahuje více než 70 druhů účinných látek zvaných saponiny (ginsenosidy), které v sobě ukrývají slibný terapeutický potenciál ženšenu. Dále obsahuje cenné antioxidanty, polysacharidy a peptidy a také množství důležitých minerálů.

Ženšen korejský je po právu ceněn především pro své adaptogenní účinky. Adaptogeny pomáhají s obnovou vnitřní rovnováhy organismu, která je z nějakého důvodu narušena. Zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám (tedy adaptovat se). Napomáhají udržení harmonie fyziologických funkcí a zachování stavu homeostázy.

Tradiční a historické využití ženšenu korejského

Tato adaptogenní bylina je v asijském léčitelství využívána po několik tisíc let. Blahodárné účinky korejského ženšenu byly zaznamenány už v nejstarším čínském lékopisu „Chen-Nang Pen-Ts´ao-Ching“. Stálo v něm, že ženšen uklidňuje nervy a tiší úzkost, pomáhá na symptomy vyčerpání a obnovuje energii. Tato rostlina byla vnímána jako zdroj vitality a dlouhověkosti. 

Ženšen se proto v tradiční čínské medicíně užíval jako posilující tonikum. Užívali jej muži pro zvýšení sexuální energie nebo ženy pro podporu gynekologických funkcí. Indikoval se také na posilu imunitního systému v boji proti infekcím i jako pomoc pro překonání nemocí. 

Komu může fermentovaný ženšen pomoci?

 • lidem ve stresu, kteří potřebují uklidnit a podpořit svoji psychiku
 • všem, kteří se cítí vyčerpaní a potřebují podpořit vitalitu a odolnost organismu
 • sportovcům nebo lidem v rekonvalescenci, kteří chtějí povzbudit regeneraci organismu
 • těm, kteří chtějí posilnit svoje kognitivní funkce
 • všem, kdo hledají podporu libida
 • všem, kteří hledají doplněk stravy pro posílení imunity
 • těm, kdo chtějí podpořit funkci krevního oběhu
 • lidem, kteří řeší zažívací problémy
 • diabetikům
 • lidem s kocovinou

Proč si vybrat fermentovaný ženšen a proč vsadit na kvalitu?

U ženšenu velmi záleží na čistotě extraktu. Ženšenových produktů je na trhu mnoho, ale ne každý vám přinese potřebné účinky. Čím méně přidaných látek obsahuje, tím více benefitů bez nežádoucí zátěže si z něj vaše tělo může vzít. 

Bylo zjištěno, že země původu přímo ovlivňuje množství druhů saponinů v ženšenovém kořenu. Korejský ženšen jejich obsahem výrazně převyšuje kořeny z jiných koutů světa.

Kvalita ženšenového extraktu je ovlivněna také způsobem pěstování a metodami zpracování. Například ženšenový kořen vytažený ze země dříve než po 6 letech nemá potřebnou sílu. Extrakt z něj ještě nezaručuje tolik pozitivních účinků.

Je také důležité, zda je kořen pouze usušený, nebo také tepelně zpracovaný. Sušením vzniká bílý ženšen, tepelnou úpravou kvalitnější ženšen červený. Pokud se červený ženšen dále zpracuje metodou fermentace (kvašením), vzniká nejkvalitnější extrakt s rychlým vstřebáváním účinných látek.

Náš produkt obsahuje nejvyšší možnou kvalitu ženšenového prášku, který je vyroben ze 100% fermentovaného extraktu korejského červeného ženšenu. Fermentovaná forma má vysokou vstřebatelnost účinných látek pro tělo, které je díky ní schopno přijmout maximální množství žádoucích saponinů (ginsenosidů). 

Tento produkt dosahuje mimořádné koncentrace ginsenosidů 130 mg/g. Jedná se o vysoce kvalitní přírodní extrakt ve veganských kapsích, vyrobených na rostlinné bázi. Nese ochrannou známkou Korea INSAM, udílenou korejským Ministerstvem zemědělství pouze prověřeným ženšenovým produktům. Odlišuje tak produkty z pravého korejského ženšenu od napodobenin.

Další informace

Způsob užívání:

 • Ráno na lačno užívejte 1–2 kapsle, zapijte vodou nebo čajem.
 • Pokud berete léky na zvýšený krevní tlak, poraďte se o užívání s lékařem.

Složení:

V 1 kapsli (400 mg): fermentovaný červený korejský ženšen (100% čistý prášek z extraktu z kořene), hydroxypropylcelulóza (kapsle). 

Obsah saponinů (ginsenosidů): 130 mg/g a z toho Rg1, Rb1 a Rg3 celkem 15,4 mg/g.

Upozornění:

Jedná se o doplněk stravy. Není vhodný pro těhotné, kojící ženy a děti do 3 let. Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. 

Skladování:

Uchovávejte uzavřené v chladu a suchu a chraňte před přímým slunečním světlem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Země původu: Jižní Korea
Vegan: Ano
Gluten-Free: Ano
Množství: 30 kapslí
Kategorie: Doplňky stravy
Země původu: Jižní Korea
Vegan: Ano
Gluten-Free: Ano
Množství: 30 kapslí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vitalvibe je ryze česká společnost vyrábějící 100% přírodní vysoce kvalitní BIO a RAW potraviny. Zaměření v oblasti superpotravin, RAW food a organické stravy přináší potraviny s nejlepšími výživovými hodnotami pro přirozený chod lidského těla. Zdroj životní energie vedoucí k očistě těla a k duševní rovnováze. 

Vitalvibe - to jsou čisté potraviny, bez přidaných cukrů, barviv, pesticidů, síry nebo ropných derivátů. Pod značkou Vitalvibe naleznete RAW & BIO produkty splňující ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Nesou maximum výživných látek, jsou zdrojem životadárné energie a vitality.