Trávicí enzymy Enzorb Sunwarrior 90 kapslí

Neohodnoceno

Trávicí enzymy Enzorb od Sunwarrior pomáhají tělu harmonicky zpracovávat potravu a vstřebávat z ní hodnotné látky. Tato komplexní směs obsahuje 25 enzymů, získaných z rostlinných složek, které svědčí harmonickému trávení, mají příznivý efekt během procesu regenerace a napomáhají správnému fungování imunity. Enzmy Enzorb zároveň urychlují rozklad nevyužitelných zbytků z potravy, které představují pro organismus zátěž. 

999 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Kód: 1744
Trávicí enzymy Enzorb Sunwarrior 90 kapslí
Neohodnoceno
travici enzymy enzorb kapsle sunwarrior
Imunita
Až 10 % slevy
Až 10 % slevy
pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
k objednávce za 1500 Kč
EKO balení
EKO balení
vašich zásilek
Více než 15 000
výdejních míst v ČR

Detailní popis produktu

Asi jste už slyšeli větu „Jste to, co jíte“. Ačkoliv jsou zdravé změny v jídelníčku prvním krokem ke správné výživě, naše tělo nakonec skutečně využije stejně jen tu část jídla, kterou je schopno pořádně vstřebat.

Klíčovou roli v celém procesu trávení zastávají enzymy, které pomáhají zpracovávat konkrétní látky z přijaté stravy. Lidské tělo si je dokáže produkovat v dostatečné míře samo. Stává se ovšem, že nám potraviny tak úplně „nesedí“, nejsme na ně zvyklí, nebo procházíme stresujícím obdobím, a křehká rovnováha trávení a vstřebávání živin je narušena. Najednou se mohou objevit nepříjemné zažívací obtíže.

Trávicí enzymy Enzorb od Sunwarrior pomáhají tělu harmonicky zpracovávat potravu a vstřebávat z ní hodnotné látky. Tato komplexní směs obsahuje 25 enzymů získaných z rostlinných složek, které svědčí harmonickému trávení, mají příznivý efekt během procesu regenerace a napomáhají správnému fungování imunity. Enzmy Enzorb zároveň urychlují rozklad nevyužitelných zbytků z potravy, které představují pro organismus zátěž

Unikátní rostlinný produkt obsahuje pouze čisté 100% přírodní složky. S Enzorb máte jistotu té nejvyšší kvality, aniž byste tělo zatížili zbytečnými syntetickými látkami.

Poznejte Trávicí enzymy Enzorb

Trávicí enzymy Enzorb obsahují směs 25 enzymů rostlinného původu, speciálně vybraných k tomu, aby našemu tělu pomohly vstřebat a strávit veškeré makroživiny. Absorpce výživných látek je totiž závislá na důkladném zpracování potravy. A nejen to. Správné trávení má z hlediska organismu komplexní dosah, protože se od něj odvíjí množství důležitých biochemických pochodů.

Cílem firmy Sunwarrior bylo najít čistě přírodní a zároveń velmi účinné enzymy. A to se skvěle podařilo. Rostlinné enzymy Enzorb jsou nejen mimořádně silné, ale také vysoce stabilní. Dokážou působit v různě kyselém prostředí se širokým rozmezím pH, včetně takového, které vytváří v trávicím traktu kyseliny. Tím naše tělo dokáže plně využít jejich potenciál.

Produkt je obohacen o revoluční formuli AstraZyme® – patentovanou směs enzymů navíc, výtažků adaptogenů (astragal a ženšen nepravý) a stopových prvků. Díky stopovým minerálům mohou tyto enzymy pracovat déle, než je běžné, zatímco obsažené antioxidanty a adaptogeny ochraňují buňky před poškozením, čímž zlepšují jejich funkci.

Klinické testy prokázaly, že tento doplněk stravy významně zlepšuje a zvyšuje vstřebatelnost klíčových složek potravy (včetně aminokyselin a vitamínů) tím, že tyto živiny pomáhá transportovat skrze střevní buňky, odkud poté přecházejí přímo do krevního řečiště.

Mimořádný potenciál enzymů Enzorb spočívá ve schopnosti štěpit bílkoviny. Na jednu kapsli totiž obsahují vyjímečných 85 000 HUT (jednotek aktivity enzymů) proteázy, tedy enzymu k trávení proteinů. Díky tomu enzymy Enzorb zlepšují budování svalové hmoty.

Enzymy Enzorb se tedy skvěle hodí pro sportovce a všechny, kteří konzumují velké množství proteinů

Síla 25 enzymů v jednom doplňku stravy

Enzymy štěpící bílkoviny (9)*

Jsou skupinou enzymů, které štěpí proteiny (bílkoviny), konkrétně peptidické vazby aminokyselin, pomocí nichž aminokyseliny drží v peptidickém řetězci. Zlepšují tak využitelnost bílkovin rostlinného i živočišného původu.

Enzymy štěpící sacharidy (13)

Štěpí komplexní sacharidy (škroby) na jednodušší cukry. Specifické enzymy z této skupiny působí na sacharózu (přítomnou ve třtinovém a sladovém cukru), laktózu (přítomnou v mléčném cukru) a hemicelulózu (která je součástí buněčných stěn, a tedy rostlinné stravy). Tyto enzymy tak mimo jiné pomáhají předcházet nadýmání po konzumaci luštěnin a obilovin.

Enzymy štěpící tuky (2)

Enzymy této skupiny štěpí tuky (triglyceridy) do menších řetězců na glycerol a mastné kyseliny. Prospěšné tuky pak mohou mimo jiné plnit svou zásadní úlohu výživy pro funkci mozku a nervového systému

Enzymy působící na radikály (1)

Tato skupina enzymů štěpí a neutralizuje volné radikály.

* v závorce uvedeno konkrétní množství enzymů dané funkceJak Trávicí enzymy Enzorb pomáhají?

1) Pro lepší trávení

lidem se zhoršenými trávicími funkcemi

 • pro všechny, koho trápí opakované trávicí potíže, jako je tíže v břiše nebo nadýmání
 • v důsledku dlouhodobě nevhodné stravy
 • v důsledku nevhodného složení stravy
 • po operativním vyjmutí žlučníku
 • při přecitlivělých reakcích na konkrétní potraviny (pomáhají také tělu lépe vstřebávat živiny)

lidem, kteří konzumují množství proteinů

 • pro všechny, kteří užívají proteinové prášky či doplňky stravy a potřebují podpořit tělo v jejich snazším trávení

pro zlepšení využitelnosti živin ze stravy

 • pro ty, kteří přecházejí na zdravější způsob stravování
 • pro všechny, kdo se dlouhou dobu nestravovali pro ně vhodným způsobem (např. během razantní redukční diety při vrcholovém sportu)
 • pro podporu krásy – dobré vstřebávání vitamínů a minerálů se projeví na kvalitě pleti, vlasů, zubů a nehtů
 • v případě vážnějších zdravotních stavů – správné vstřebávání živin má zásadní vliv na celkovou kondici

2) Jako enzymoterapie

pro urychlení regenerace po úraze

 • po operaci (zde je však využití vhodné konzultovat s lékařem)

pro upevnění imunity

 • pro ty, které často trápí nejrůznější neduhy
 • v zimním období, kdy není dostatek čerstvé, přirozené stravy, která je zdrojem enzymů

při dlouhodobých onemocněních

 • pomáhá jako podpůrný prostředek, usnadňující trávení a zvyšující příjem důležitých živin

pro zlepšení regenerace

 • pro urychlení zotavení celého těla po sportu a fyzickém výkonu

Jak Trávicí enzymy Enzorb pomáhají při potížích s trávením?

Trávení má vliv na množství biochemických pochodů a z hlediska organismu má komplexní dosah. U funkčních poruch trávení, jako je zvýšená citlivost, snížená nebo zvýšená pohyblivost střev, narušení vztahu mezi nervovým a trávicím systémem, nelze většinou s určitostí určit jasnou příčinu. 

Faktory, které se na vzniku trávicích obtíží zpravidla podílí, jsou ale docela dobře známé.

Nejčastěji se jedná o tyto příčiny:

 • Dlouhotrvající stres a napětí
 • Nevyvážená, nezdravá či jinak dráždivá strava (tzv. fastfoody, silně kořeněná jídla, sladkosti, tradiční česká kuchyně, sycené nápoje, přehnaný příjem zeleniny)
 • Drastické diety
 • Nedostatek pohybu a sedavý způsob života
 • Kouření a nadměrná konzumace alkoholu

Ve všech případech, kdy během trávení a zažívání pociťujeme dyskomfort, mohou být trávicí enzymy Enzorb od Sunwarrior skvělým pomocníkem, který usnadní našemu tělu práci. Zajistí, abychom se po jídle cítili dobře, protože nám poskytne enzymy, které mohou našemu tělu chybět.Enzymoterapie a co to je?

Enzymy však mají daleko širší dosah. Jejich blahodárných účinků můžeme využít také například pro regeneraci organismu. Pokud enzymy spolkneme nalačno, nespotřebují se na štěpení stravy, ale některé z nich se mohou vstřebat dále do těla, kde potom účinkují zcela specificky. 

Obecně můžeme říci, že působí hlavně v místech poškození tkání – po úrazech, operacích nebo v zánětlivých ložiscích. Mohou ale podporovat regeneraci úplně celého organismu. Tyto účinky mají především enzymy bromelain a papain, kterých Enzorb obsahují opravdu mimořádnou dávku (konkrétně papainu 250 000 PU jednotek a bromelainu 250 000 PU).

Proto jsou enzymy součástí běžných doplňků stravy na podporu hojení a obnovy organismu. Z jejich účinků těží vrcholoví sportovci, nebo například lidé po operacích a po úrazech. Trávicí enzymy Enzorb lze také užívat za tímto účelem. Je však velmi důležité užívat je ráno nalačno a nekombinovat je se stravou

Kde všude mohou enzymy užívané nalačno prospět: 

 • pro urychlení hojení po úrazech a operacích 
 • pro zlepšení dlouhodobě oslabené imunity 
 • jako podpora při celé řadě dalších chorob 
 • pro rychlou regeneraci po sportu nebo zvýšeném fyzickém výkonu Proč jsou Trávicí enzymy Enzorb Sunwarrior tak skvělé?

Enzymy jdou udělat „čistě“

 • Směs trávicích enzymů Enzorb obsahuje mimořádné množství vysoce účinných a dobře vstřebatelných enzymů na rostlinné bázi, neznehodnocených způsobem balení a skladování.
 • Výše obsahu enzymů v Enzorb je ekvivalentní k hodnotám, obsaženým v konvenčních výrobcích na našem trhu, určených pro enzymoterapii, které znáte z reklam. Enzorb oproti nim neobsahují množství látek, které je zcela zbytečné konzumovat a naše tělo jen zatěžují.
 • Všechny složky výrobku jsou 100% čistě přírodní, bez přidaných plnidel a aditiv. 
 • Obsahují komplexní spektrum enzymů, sestavené na míru harmonickému fungování trávicí soustavy. 

Ekologické a vegan  

 • Prášek je balen ve veganských kapslích z celulózy. Neobsahuje GMO, sóju, lepek, laktózu ani přidaný cukr. 
 • Obal výrobku je ohleduplný vůči přírodě i lidskému zdraví. Vyrábí se ze skla, které je dále recyklovatelné. Jantarové sklo prodlužuje životnost doplňku stravy a pomáhá zachovat maximální obsah živin. 

Proč dát přednost rostlinným enzymům?

Rostlinné enzymy fungují ve všech fázích trávení, včetně fáze natrávení. Živočišné (obvykle pocházející ze slinivky břišní jatečních zvířat) jsou aktivní pouze v pozdějších fázích trávení a nepodílejí se tak na procesu natrávení. Rostlinné enzymy mají tedy mnohem komplexnější dosah.Jak Trávicí enzymy Enzorb užívat?

Pro správný účinek enzymů velmi záleží na tom, za jakým účelem si je berete:

V případě trávicích obtíží / za účelem zlepšení vstřebávání živin

V tomto případě je lze užívat buď pravidelně, např. ke každému hlavnímu jídlu, nebo jen podle potřeby, třeba pokud víte, že určité jídlo obvykle špatně trávíte. 

Doporučené dávkování: 1 kapsle 3x denně společně s jídlem

V případě enzymoterapie

V tomto případě je zásadně důležité užívat enzymy nalačno. Zapít pouze čerstvou vodou. Pokud se v trávicím traktu potkají s potravou, „spotřebují se“ na její strávení a nebudou mít žádné další účinky. Rozhodně je tedy nepřimíchávejte do smoohie, do nápoje nebo do jídla, jak jste možná zvyklí v souvislosti s jinými doplňky stravy. 

Jak podpořit trávení?

 • Základním opatřením při trávicích obtížích je úprava jídelníčku a stravovacích návyků. Vypozorujte, které potraviny vám dělají potíže, a ty z jídelníčku vyřaďte. Obecně platí, že osoby se „slabším“ trávením by se měly vyvarovat těžce stravitelných potravin, jako jsou smažená, tučná, kořeněná, pikantní nebo exotická jídla. Také se nedoporučují sladká jídla a pochopitelně sycené nápoje, silná káva a čaj a alkohol. Také syrová zelenina mnoha lidem nedělá dobře.
 • Hýbejte se! Pro střevní motilitu (pohyblivost střev), a tedy i správný posun potravy trávicí trubicí, je nezbytný pohyb. Stačí každý den 30 minut svižné chůze, třeba při cestě z práce.
 • Pro správné trávení je důležitý také dostatek tekutin.Další informace

Složení 1 kapsle: 

Směs enzymů (500 mg):

- pro trávení bílkovin: 
AstraZyme® (50 mg)
Proteáza (houbová) 4.5 (5 000 HUT)
Proteáza (houbová) 6.0 (80 000 HUT)
Proteáza stabilní v kyselém prostředí (400 ASPU)
Peptidáza (1 500 HUT)
Alkalická proteáza (1 600 PC)
Neutrální bakteriální proteáza (8 000 PC) 
Papain (250 000 PU)
Bromelain (250 000 PU)

- pro trávení sacharidů:
Amyláza (16 000 DU)
Bakteriální amyláza (4 000 BAU)
Glukoamyláza (20 AG)
Maltáza (400 DP)
α galaktosidáza (100 GALU)
β glukanáza (10 BGU)
Pektináza (25 ENDO-PG)
Celuláza (3 000 CU)
Laktáza (1 000 ALU)
Xylanáza (500 XU)
Invertáza (400 SU)
Hemiceluláza (400 HCU)
Fytáza (10 PU)

- pro trávení tuků: 
Lipáza AN (1 100 FIP)
Lipáza RO (3 600 FIP)

- katalyzátor rozkladu peroxidu vodíku:
Kataláza (100 U)

Stopové prvky: 10 mg

Ostatní ingredience: rýžový extrakt, kapsle (celulóza, voda).

Není zdrojem energie, tuků, sacharidů, bílkovin ani soli. 

Čistá hmotnost: 56 g

Upozornění:

Doplněk stravy, neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Jste-li těhotná nebo kojíte, poraďte se před užíváním s lékařem. Není určeno dětem do 3 let.

Pokud užíváme enzymy v léčebných indikacích, mění krevní srážlivost. Opatrnost je tedy na místě zejména u pacientů s antitrombotickou léčbou a také při všech krvácivých stavech. V případě užívání po operaci je proto vhodná předchozí konzultace s lékařem.

Skladování:

Skladujte na chladném a suchém místě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávicí enzymy
Země původu: USA
Množství: 90 kapslí
Forma: Kapsle
Vhodné pro vegany: Ano
Certifikace: Vhodné pro vegany, Bez lepku
Hodí se na: Trávení, Zažívání
Kategorie: Trávicí enzymy
Země původu: USA
Množství: 90 kapslí
Forma: Kapsle
Vhodné pro vegany: Ano
Certifikace: Vhodné pro vegany, Bez lepku
Hodí se na: Trávení, Zažívání

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: