Káva Lion's Mane Mushroom COFFEE LATTE MIX BIO Four Sigmatic, 1 sáček

Neohodnoceno

Přepadne vás během dne chuť na lahodný šálek? Nadýchané mushroom Coffee Latte s kokosovou smetanou se milerádo stane vaším oblíbeným společníkem pro chvíle pohody. Zamilujte se do krémové kávy s blahodárnými účinky lion´s mane, chagy a adaptogenní byliny mucuny. Díky síle funkčních hub a superfoods napumpuje vaše tělo energií, zvedne vám náladu, zbystří mysl a k tomu všemu při pravidelném užívání uděláte něco pro celkové zdraví

55 Kč 55 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem
Můžeme doručit do:
27.3.2023
Kód: 1641
Káva Lion's Mane Mushroom COFFEE LATTE MIX BIO Four Sigmatic, 1 sáček
Neohodnoceno
Až 10 % slevy
Až 10 % slevy
pro registrované zákazníky
Doprava zdarma
k objednávce za 1500 Kč
EKO balení
EKO balení
vašich zásilek
Více než 15 000
výdejních míst v ČR

Detailní popis produktu

Jak stvořené pro příjemné chvíle… Kávové mushroom latte je přesně to krémové potěšení, které hledáte. Jaképak lahodné poklady se v něm skrývají?

Funkční houby lion´s mane a chaga jsou skvělé pro podporu celkového zdraví a psychické pohody. Vynikají zejména vysokým obsahem betaglukanů – látek, které podporují správnou funkci imunitního systému a pomáhají udržet stabilní hladinu krevního cukru.

A pak je tu mucuna, adaptogenní bylina, která bývala používaná tradičně v ajurvédské medicíně především na pomoc se zvládáním stresu.

Výběrová bio káva s přídavkem superfoods: veganská, nemléčná, vhodná pro paleo i keto dietu – takové je naše Coffee Latte. Obsahuje o něco nižší dávku kofeinu než běžné espresso, ovšem v mixu s množstvím energetizujících superfoods, které vám zdravým způsoběm pomohou navýšit úroveň fyzické i psychické energie.

Co jsou to funkční houby a jak nám pomáhají?

Funkční houby jsou přírodními skvosty, v tradičním čínské medicíně a lidovém léčitelství využívané po tisíce let. Harmonizují organismus, posilují jej a navracejí do stavu rovnováhy. Účinkují jako tzv. adaptogeny, to znamená, že zvyšují odolnost vůči stresovým situacím jako úzkost nebo tělesná indispozice. 

Obsahují několik set biologicky aktivních látek, které mají velmi široké spektrum příznivých účinků na lidské tělo. Asi nejznámější z nich jsou betaglukany, které harmonizují náš imunitní systém. Tyto látky najdete mimo jiné i v lékárně v sirupech pro nemocné děti od jednoho roku věku. Zajímavé je, jakým způsobem působí. Samy o sobě nemají žádné specifické účinky, ale v imunitním systému člověka najdou právě to správné místo, kde jen „pomohou“ buňkám ke správné funkci. A to je skvělé, protože díky tomu jsou betaglukany velmi bezpečné a jejich užívání se nemusí bát ani alergici. Ba právě naopak!

Díky obsahu betaglukanů i dalších biologicky aktivních látek mají funkční houby příznivé účinky na hladinu cholesterolu v krvi.

Mimo tyto obecné vlastnosti mají jednotlivé druhy hub ještě další úžasné specifické účinky.

Jaké ingredience tento produkt obsahuje?

1) Lion's Mane / korálovec ježatý (300 mg)

Jedná se o vzácnou houbu. svým vzhledem připomínající lví hřívu, která roste na kmenech listnáčů. Po stovky let je využívána především pro podporu kognitivních funkcí a paměti. 

Coby adaptogen pomáhá navrátit organismus do rovnováhy v momentě fyzického nebo psychického přetížení.

2) Chaga / rezavec šikmý (200 mg)

Tato dřevokazná houba, paradoxně označovaná za „krále hub“ nebo „lesní diamant“, roste na břízách a listnatých stromech. Ruské lidové léčitelství ji využívá po stovky let jako podporu  fyzické odolnosti a normální funkce imunitního systému.

Během druhé světové války ve Finsku bývala chaga pro svou chuť a podobný aromatický profil užívána jako náhrada tehdy nedostupné kávy a zároveň pro zahnání únavy a získání nových fyzických sil. A ještě mnohem dříve před tím ji proslavili obyvatelé jedné sibiřské vesnice, kteří ji také používali jako náhražku kávy a čaje, díky čemuž se těšili neobvykle pevnému zdraví.

3) Káva

Tato prémiová instantní káva patří k lahodně jemné odrůdě 100% Arabica. Kávové boby se po sklizni velmi šetrně zpracovávají. Po pražení a vaření bobů se káva koncentruje odpařením a na konci se suší rozprašováním do čistého instantního prášku.

Káva je výrobci pravidelně testována s výsledkem nulového obsahu pesticidů. Neustále jsou také prováděny externí laboratorní testy na zjištění obsahu mykotoxinů s cílem zajistit jejich minimální množství. Jedná se tedy o produkt té nejvyšší kvality.

Obsahuje 50 mg kofeinu na jednu porci.

4) Mucuna / mucuna pruriens

Mucuna je adaptogenní bylina rostoucí v tropických oblastech Afriky, Indie a Karibiku. V minulosti byla bohatě využívaná ajurvédou a tradiční čínskou medicínou, která ji indikovala pro posílení mužského prvku jang, jako přírodní afrodiziakum nebo také prostředek pro zlepšení nálady a dodání energie. 

Mucuna obsahuje přirozeně se vyskytující sloučeninu L-dopa, metabolického předchůdce dopaminu. Mozkový neurotransmiter dopamin hraje klíčovou roli v motivaci, potěšení a emocích. Bez dostatečného množství dopaminu se cítíme letargicky, rozostřeně nebo až depresivně. Mucuna coby adaptogen také mimo jiné snižuje hladinu vnitřního i vnějšího stresu.

5) Sušené kokosové mléko

Lahodné kokosové mléko dodává nápoji jemnost, hladkou konzistenci a neodolatelnou krémovou chuť.

6) Lucuma

Toto paruánské superfood má přirozeně sladkou chuť bez jediného gramu cukru. Lucuma je skvělé přírodní alternativní sladidlo s nízkým glykemickým indexem. Navíc je plná vitamínů, minerálů a antioxidantů.

7) Stévie

Špetka koncentrovaného extraktu z listů stévie pro lehce nasládlou chuť bez obsahu kalorií dobře doplňuje chuť Caffe Latte. Naše stévie je vysoce kvalitní, bez běžné kovové chuti.

8) Palmový cukr

Organický kokosový palmový cukr se vyrábí vařením mízy kokosové palmy. Nejedná se o rafinovaný cukr. Jedna porce obsahuje pouze 1 gram cukru, což je pro orientaci zhruba dvacetina banánu.

Komu Coffee Latte prospěje?

 • lidem, kteří se potřebují soustředit
 • lidem, kteří mají fyzicky nebo psychicky náročné období
 • hubnoucím
 • sportovcům
 • lidem, kteří hledají prostředky pro podporu obranyschopnosti
 • lidem, kteří potřebují zvýšit energii a zahnat únavu
 • lidem, kteří chtějí něco víc než obyčejnou kávu

Proč dát přednost dvojitému extraktu z funkčních hub?

Pro lidské tělo je velká část houbových tkání nestravitelná. A proto když spolkneme prášek z rozemleté usušené houby, nedokážeme z jejích buněk vstřebat zdaleka všechny cenné účinné látky.

V extraktu se naopak nacházejí všechny příznivě působící látky ve snadno stravitelné podobě. A abyste z přírodní houby získali opravdu všechny látky, najdete v tomto instantním nápoji dokonce dvojitý extrakt. Tedy nejen látky rozpustné ve vodě, ale také všechny ostatní látky, které jsme získali extrakcí pomocí alkoholu (ten samozřejmě v konečném produktu obsažen není vůbec). 

Dvojitý extrakt tedy zajišťuje vyšší vyšší koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. A právě ten je základem našich produktů z funkčních hub.

V našem sortimentu naleznete houbové tinktury od firmy KÄÄPÄ Health a kvalitní instantní nápoje od společnosti Four Sigmatic. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Veškeré houbové produkty, které prodáváme, jsou vysoce kvalitní a maximálně biologicky dostupné. Účinné látky v nich jsou získávány metodou dvojité extrakce.

Four Sigmatic nápoje obsahují kromě funkčních hub ještě další synergicky působící adaptogenní byliny či superfoods. Jejich výhodou je skvělá chuť a vysoká koncentrace účinné látky. V jedné krabičce naleznete předem stanovené množství sáčků, tedy dávek. 

KÄÄPÄ Health tinktury více odpovídají klasickému doplňku stravy. Jedná se čistě o extrakt z houby, jehož množství si pomocí kapátka dávkujete sami podle svých potřeb.

Jak si Coffee latte vychutnat a proč ho zvolit?

 • Krémové latte stačí zalít horkou vodou. Prášek se okamžitě rozpustí a můžete si jej kdykoliv a kdekoliv vychutnat. 

 • Vyzkoušejte také jako vychlazený nápoj s ledem. Potěší vaše chuťové pohárky jako odpolední drink.

 • Veškeré použité ingredience splňují požadavky biocertifikace v USA.

 • Zcela odpovídá nárokům VEGAN, KETO a PALEO stravy. Hodí se tedy téměř pro kohokoliv.

 • Obsahuje 50 mg kofeinu, což je o trochu nižší množství než běžném šálku kávy. Přesto díky obsaženým superfoods skvěle dobíjí baterky.

 • Slazeno lucumou a stévií, neobsahuje ani gram cukru.

Zamíchej, popíjej, potěš se!

Certifikace

USDA Organic
Produkty označené USDA Organic splňují přísné požadavky na výrobu dle Ministerstva zemědělství USA. Aby produkt mohl nést toto označení, musí být alespoň z 95 % tvořen složkami z ekologického zemědělství. Certifikace dokládá nejvyšší možnou kvalitu a čistotu produktu.

USDA Organic produkty procházejí výrobní metodou bez GMO, radiace, za použití přísad spadajících do národního seznamu povolených látek. Zemědělství s touto certifikací musí splňovat mnoho faktorů od zajištění kvality půdy po kontrolu škůdců a plevelů nebo použitých přísad.


Ekologičtí výrobci se maximálně spoléhají na přírodní látky a zemědělské, fyzikální, mechanické nebo biologické metody hospodaření se zárukou, že rostlina/plodina rostla na půdě, kde nebyly po dobu 3 let aplikovány zakázané látky (jako syntetická hnojiva či pesticidy).

Kapsle s rozemletou houbou anebo nápoj s kvalitním extraktem?

Rozhodně není jedno, v jaké formě funkční houby užíváme. Pro lidské tělo je totiž velká část houbových tkání nestravitelná. A proto když spolkneme prášek z rozemleté usušené houby, nedokážeme z jejích buněk vstřebat zdaleka všechny cenné účinné látky.

V extraktu se naopak nacházejí všechny příznivě působící látky ve snadno stravitelné podobě. A abyste z přírodní houby získali opravdu všechny látky, najdete v tomto instantím nápoji dokonce dvojitý extrakt. Tedy nejen látky rozpustné ve vodě, ale také všechny ostatní látky, které jsme získali extrakcí pomocí alkoholu (ten samozřejmě v konečném produktu není obsažen vůbec).

Dvojitý extrakt zajišťuje vyšší vyšší koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. A právě ten je základem našeho instantního nápoje.

Složení a parametry

sušené kokosové mléko v prášku*, instantní káva*, kokosový cukr*, dvojitý extrakt z houby Lion´s Mane (Hericium erinaceus)* 300 mg, dvojitý extrakt z houby Chaga (Inonotus obliquus)*∞ 200 mg, lucuma prášek*, mucuna pruriens extrakt*, stévie*.

(* = USDA organic; ∞ divoce rostoucí).

Nutriční hodnoty v 1 dávce (6 g)

Energetická hodnota

25 kcal

Tuky

2 g

z toho nasycené

0 g

Sacharidy

2 g

z toho cukry

1 g

Vláknina

0 g

Bílkoviny

1 g

Sůl**

0 mg

Není významným zdrojem bílkovin, sacharidů, nasycených tuků a vlákniny.

50 mg kofeinu/ 1 sáček

 

Upozornění

Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

Uchovávejte při pokojové teplotě. Uchovávejte na chladném, temném a suchém místě.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva, Nekáva
Země původu: USA
Vegan: Ano
BIO kvalita: Ano
Certifikát: USDA Organic
Gluten-Free: Ano
Množství: 1 sáček 6 g
Kategorie: Káva, Nekáva
Země původu: USA
Vegan: Ano
BIO kvalita: Ano
Certifikát: USDA Organic
Gluten-Free: Ano
Množství: 1 sáček 6 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

  Four Sigmatic je společnost původně pocházející z Finska a která se specializuje na zpracování medicinálních hub, adaptogenních rostlin a superpotravin. Společnost usiluje o to, aby její produkty byly organické, bezlepkové, vhodné pro stravovací plán whole30, paleo stravování a vegany.