Zimní měsíce - jaký na nás mají vliv?

JAK NÁS ZIMNÍ OBDOBÍ OSLABUJE, NEBO POSILUJE?
Z pohledu tradiční čínské medicíny jsou v zimě nejcitlivější ledviny. Disharmonie ledvin, jakožto jednoho z našich nejdůležitějších orgánů, nás může pořádně rozladit. Musíme se pečlivě chránit před chladem, zimou a vlhkem, které na nás v tomto období číhají na každém kroku. Proč ale ledvinám věnovat takovou péči a co konkrétně pro ně můžeme udělat?
Jaké jsou příznaky oslabených ledvin?
Hlavní funkcí ledvin je filtrace krve, tělních tekutin a následné vyloučení zachycených nepotřebných látek z těla ven. Pokud správně nepracují, nemohou nás dostatečně zbavovat toxinů a naše tělo pak nefunguje jak má. To se projevuje hned několika způsoby. Jsme hodně unavení, zesláblí a chybí nám vitalita. Častý pocit zimy a studené ruce i nohy doprovází bolest v kříži a celé bederní oblasti. Mohou se přidat i potíže pohlavních orgánů.
Poznáte na první pohled
Slabost ledvin se může projevit i váčky, nebo kruhy pod očima. Dalším příznakem oslabených ledvin jsou lámavé, suché a často vypadávající vlasy nebo problémy se sluchem. Pokud se cítíte bez energie, slabí psychicky i fyzicky, máte slabou vůli i sebevědomí, je nejvyšší čas své ledviny posílit a znovu se vrátit do své síly.
V duševní sféře se vztahy (partnerské ale i jiné) odráží na zdraví a síle našich ledvin. Velmi je oslabuje chlad, který cítíme jako fyzický pocit, ale také nezájem, odmítnutí, smutek nebo různé druhy strachů. Zde je třeba se obklopit podporujícím a láskyplným prostředím. Ledviny jsou celkově s emocemi silně spojeny, nic tedy v sobě nezadržujeme, ale vyplavujeme a vyplavujeme. Zdravé ledviny = zdravé tělo Pijte dostatečné množství čisté vody, odpočívejte a udržujte tělo v teple, zvláště pak nohy, které jsou náchylné na prochladnutí. Ledviny regenerují mezi 17. a 19. hodinou, proto je v tuto chvíli ideální čas doplnit tělo látkami podporující ledviny. Správnou funkci ledvin podporují také luštěniny, polévky, vařené obiloviny a kompoty.