Zimní měsíce - jaký na nás mají vliv?

JAK NÁS ZIMNÍ OBDOBÍ OSLABUJE, NEBO POSILUJE?

Detoxikace těla | 25. ledna 2022

Z pohledu tradiční čínské medicíny jsou v zimě nejcitlivější ledviny. Disharmonie ledvin, jakožto jednoho z našich nejdůležitějších orgánů, nás může pořádně rozladit. Musíme se pečlivě chránit před chladem, zimou a vlhkem, které na nás v tomto období číhají na každém kroku. Proč ale ledvinám věnovat takovou péči a co konkrétně pro ně můžeme udělat? 

Jaké jsou příznaky oslabených ledvin?

Hlavní funkcí ledvin je filtrace krve, tělních tekutin a následné vyloučení zachycených nepotřebných látek z těla ven. Pokud správně nepracují, nemohou nás dostatečně zbavovat toxinů a naše tělo pak nefunguje jak má. To se projevuje hned několika způsoby. Jsme hodně unavení, zesláblí a chybí nám vitalita. Častý pocit zimy a studené ruce i nohy doprovází bolest v kříži a celé bederní oblasti. Mohou se přidat i potíže pohlavních orgánů. 

Oslabené ledviny se mohou projevit váčky nebo kruhy pod očima

Poznáte na první pohled

Slabost ledvin se může projevit i váčky, nebo kruhy pod očima. Dalším příznakem oslabených ledvin jsou lámavé, suché a často vypadávající vlasy nebo problémy se sluchem. Pokud se cítíte bez energie, slabí psychicky i fyzicky, máte slabou vůli i sebevědomí, je nejvyšší čas své ledviny posílit a znovu se vrátit do své síly.

 

 

Co má také vliv na ledviny?

V duševní sféře se vztahy (partnerské ale i jiné) odráží na zdraví a síle našich ledvin. Velmi je oslabuje chlad, který cítíme jako fyzický pocit, ale také nezájem, odmítnutí, smutek nebo různé druhy strachů. Zde je třeba se obklopit podporujícím a láskyplným prostředím. Ledviny jsou celkově s emocemi silně spojeny, nic tedy v sobě nezadržujeme, ale vyplavujeme a vyplavujeme. 

kvetiny-na-stole-vitalfresh
 
Ideální doba pro pro detoxikaci je právě teď
 
V zimě jsou tyto naše potřebné a namáhané orgány více náchylné, ale jakákoli péče je také více znát. Je tedy správný čas začít detoxikační kůru celého těla. Vynechejte tedy klasickou kávu, alkohol, přemíru cukru a ideálně stres.

Zdravé ledviny = zdravé tělo

Pijte dostatečné množství čisté vody, odpočívejte a udržujte tělo v teple, zvláště pak nohy, které jsou náchylné na prochladnutí. Ledviny regenerují mezi 17. a 19. hodinou, proto je v tuto chvíli ideální čas doplnit tělo látkami podporující ledviny. Správnou funkci ledvin podporují také luštěniny, polévky, vařené obiloviny a kompoty.

Léčivý čaj pro imunitu těla

Jak mohu pomoci svému tělu?
 
Pomoci činnosti ledvin můžeme mnoha způsoby. Pitím čajů, užíváním bylin a jejich extraktů, nebo pomocí aromaterapie. Z bylin se doporučuje Lichořeřišnice nebo Kopřiva. Nejvíce ledviny posiluje cedr, borovice, zázvor nebo hřebíček se skořicí. K jejich detoxikaci přispívá jalovec, cypřiš nebo citron.